Joga blog W jaki sposób wybrać szkołę jogi?

W jaki sposób wybrać szkołę jogi? 

We wrześniu przeważnie w szkołach jogi, czy studiach pilates pojawia się sporo nowych osób. Latem większość Joginów woli praktykować w ogrodzie, albo wybiera inne aktywności na świeżym powietrzu. Natomiast kiedy dni stają się chłodniejsze i czujemy już nadchodzącą jesień, to zaczynamy szukać zajęć zorganizowanych.

Jeżeli niebawem i Wy zaczniecie szukać idealnego miejsca do ćwiczeń, podpowiem Wam na co zwrócić uwagę przy wyborze szkoły jogi :).

Odległość

Jeśli wybierzecie szkołę jogi, która jest bardzo daleko od Waszego miejsca zamieszkania, lub pracy, to szybko możecie stracić motywację do ćwiczeń. A zatem warto zastanowić się, czy na pewno taka odległość nie będzie dla Ciebie dokuczliwa.

My zwracałyśmy na to uwagę, kiedy wybierałyśmy miejsce na studio. Po pierwsze chciałyśmy, aby było w centrum Wejherowa, bo wówczas obie mamy podobną odległość z domu do pracy. Ale również jest to dogodne miejsce dla osób z Wejherowa i okolic. Niedaleko jest również dworzec kolejowy, więc awaryjnie można do nas dotrzeć SKM-ką 🙂

Grafik zajęć

Jeśli chcecie wybrać zajęcia grupowe, to zerknijcie, czy szkoła prowadzi zajęcia w dogodnej dla Was godzinie. A może pracujecie niestandardowo i wolicie zajęcia indywidualne? Jeśli tak, to najlepiej napisać maila, lub zadzwonić, czy studio oferuje tego typu zajęcia. Kiedy kilka lat temu otwierałam moje pierwsze studio jogi, to tego typu zajęcia jeszcze nie były popularne. Prowadziłam je jako jedna z nielicznych osób, ale obecnie oferta jest już spora.

My w studio prowadzimy wyłącznie zajęcia w mikrogrupach, lub zajęcia indywidualne. Nie umieszczamy grafiku na stronie internetowej, bo prawie nigdy nie mamy wolnych miejsc, dlatego też warto przejrzeć media społecznościowe szkoły, którą jesteście zainteresowani. Większość szkół wszystkie aktualności zamieszcza nie na stronie internetowej, ale właśnie na Facebooku, czy Instagramie.

Cennik

Zwróćcie uwagę, czy w szkole, w której chcecie ćwiczyć cennik jest dla Was w porządku. W dużych szkołach jogi ceny są przeważnie przystępne. Takie szkoły oferują różne karnety i oferty promocyjne. Natomiast w bardziej kameralnych miejscach, gdzie jest tylko kilka osób na zajęciach, ceny mogą być wyższe.

Warto zapoznać się z cennikiem zanim umówicie się na zajęcia. Bardzo często ktoś do nas dzwoni, umawia się na zajęcia i dopiero później sprawdza cennik. Lepiej jednak najpierw przeanalizować ceny ;). Zazwyczaj są one ujawnione na stronie internetowej.

Nauczyciele

Oczywiście zapoznajcie się również z wizytówkami nauczycieli. Natomiast najlepiej po prostu spróbować zajęć u kilku osób i potem zdecydować. Może się okazać, że nauczyciel, który jest początkujący i jeszcze nie ukończył wielu kursów, jest właśnie Waszym ulubionym. Nie wybierajcie nauczyciela na podstawie liczby ukończonych przez niego szkoleń, raczej zobaczcie, czy w duszy Wam podobnie gra 😀

Media społecznościowe

Warto też przejrzeć FB, lub IG danej szkoły, ponieważ po przeczytaniu kilku postów, obejrzeniu kilku zdjęć możecie poczuć już klimat. Możecie zobaczyć, czy osoby tam pracujące i samo otoczenie się Wam podoba. Czy atmosfera nie jest zbyt sztywna, czy nauczyciele nie są zbyt poważni 😛 . Bo wiecie…joga ma być dobrą zabawą 🙂

Powodzenia w poszukiwaniu idealnego miejsca 🙂

Gracja

www.wyjogowane.pl

Tagi: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,