Joga blog Indywidualny kurs nauczycielski

Indywidualny kurs nauczycielskiOd kilku lat prowadzimy indywidualny kursy nauczycielski z jogi. W tym artykule chciałabym odpowiedzieć Wam na pytania, jakie najczęściej otrzymujemy odnośnie naszego kursu :).

 

1. Co to znaczy, że Wasz kurs jest indywidualny?

Oznacza to, że prowadzimy kursy tylko w formie 1:1, czyli jeden nauczyciel i jeden uczeń. Nie chcemy organizować kursów grupowych, ponieważ nie ma to dla nas większego sensu. Dopasowujemy zakres materiału, program i długość trwania kursu do potrzeb kursanta. Odkrywamy jej/jego najlepsze i najsłabsze punkty, odkrywamy, który styl jogi najbardziej pasuje do danej osoby.

Przyszły nauczyciel ma nas ,,na wyłączność” podczas kursu oraz po jego zakończeniu. Może do nas dzwonić i pisać w razie pytań, lub wątpliwości :).

 

2. Kto prowadzi kurs, Kinga, czy Gracja?

Niektóre moduły prowadzi Kinga, a inne Gracja. Każda z nas czuje się lepiej w danym obszarze. Zdarza nam się również, że bywamy na kursie razem :).

 

3. Jakiego stylu nauczacie?

Nie proponujemy  żadnego konkretnego stylu jogi, ponieważ w swojej praktyce także nie trzymamy się sztywnych ram. Joga, której uczymy, to połączenie wielu stylów jogi i innych technik pracujących ze świadomością ciała. Nasze zajęcia łączą ze sobą pracę z oddechem, vinyase joga, ashtangę, elementy yin jogi, pilatesu i pracy z mięśniami dna miednicy.

Chcemy, aby kursanci nauczyli się  prowadzić zarówno zajęcia dynamiczne, jak i spokojne flow, czy jogę dla kręgosłupa. Chcemy, aby każdy nauczył się pracować z potrzebami swoich przyszłych podopiecznych. To czego  na pewno nie dajemy, to konkretne schematy lekcji. Uczymy tworzyć ładne, spójne i prozdrowotne lekcje.

 

4. A czego uczycie na kursie?

Uczymy anatomii, fizjologii, techniki wykonywania asan, historii i filozofii jogi, technik oddechowych i relaksacyjnych, pracy z grupą oraz klientem indywidualnym i wielu wielu innych rzeczy :). Szczegółowy program wysyłamy zawsze przed rozpoczęciem kursu.

 

5. A jak długo trwa kurs?

Nie wiemy… każdy inaczej. Niektórzy w 30 h opanowali program, a inni potrzebują 50 h. To zależy od wielu czynników. Nie spinamy się, mamy czas 😀 .

Pamiętajcie też, że kurs indywidualny nie będzie trwał 200/300 h ( jak proponuje wiele szkół jogi), bo na takich kursach dużo czasu „odpada” na:  picie kawy, przerwy obiadowe, sprawdzanie zadania domowego. Sam egzamin np. 15 osób trwa często kilka godzin. Często w ilość godzin kursu jest wliczana praca własna, lub zadania domowe.

My spotykamy się w blokach 2-3 godzinnych, aby dobrze wykorzystać ten czas, aby głowa była świeża 🙂 .Same nie lubimy szkoleń, które trwają po 8-10 h, bo często już jesteśmy zmęczone i jest to nieefektywne.

Nie określamy kiedy kurs powinien się zakończyć, ponieważ czasami może zdarzyć się tak, że przyszły nauczyciel będzie potrzebował odpocząć od nas, albo od jogi, albo lepiej powtórzyć część materiału.

 

6. A jaka jest cena kursu?

Obecnie, w 2024 roku cena kursu to 7.000 zł. W cenę kursu wliczone są: spotkania praktyczne i teoretyczne, książki, cena egzaminu.
Czyli podsumowując- już nic więcej nie płacisz 😉

 

Po ukończeniu kursu u nas nie obiecujemy, ale nie wykluczamy, że będziesz mógł/ mogła sama prowadzić u nas zajęcia w studio 🙂 . Obecnie zajęcia prowadzi u nas wspaniała Kalina, która sama kilka miesięcy temu wzorowo zdała u nas egzamin.

Jeśli chcecie więcej informacji, to zapraszamy do kontaktu: studiowyjogowane@gmail.com

 

Gracja

Tagi: , , , , , , , , , ,